ESHOT’tan Cumhuriyet’in 100. yılına özel gezici stant

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yıldönümü kutlamalarına “Geçmişten Günümüze Gezici ESHOT Sergisi” ile katkı verdi.

30.10.2023
5
ESHOT’tan Cumhuriyet’in 100. yılına özel gezici stant

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yıldönümü kutlamalarına “Geçmişten Günümüze Gezici ESHOT Sergisi” ile katkı verdi. Lider Tunç Soyer’in ziyaretiyle açılan stant, İzmir’de toplu ulaşım hizmetinin tarihini ve gelişim süreçlerini anlatıyor.

Bu yıl 80’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan ESHOT Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak “Geçmişten Günümüze Gezici ESHOT Sergisi”ni hazırladı. Stant, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in ziyaretiyle açıldı. 
ESHOT’un bir Cumhuriyet kurumu olduğunu vurgulayan, İzmirlilerin gönüllerinde ve anılarında çok değerli bir yer edindiğini belirten Lider Soyer, taşınabilir standın kentin dört bir yanında vatandaşlarla buluşacağını söyledi.  ESHOT Genel Müdürü Erhan Beyefendi, “Bir körüklü otobüsümüzü adeta müzeye dönüştürdük. Altı farklı kısımda, tarihi evraklar ve malzemeler ışığında İzmir’in toplu ulaşım serüvenini anlatıyoruz. İnteraktif yapıda hazırlanan standımız, kentimizin en ücra köşelerine kadar gidecek ve ziyarete açılacak” dedi.   

3 Kasım’a kadar Kültürpark’ta
Kültürpark Lozan Kapısı gerisinde yer alan Geçmişten Günümüze Gezici ESHOT Standı, 3 Kasım Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak. Daha sonra ise belirlenen plan dahilinde kentin farklı noktalarında vatandaşlarla buluşacak. Stantta; Vakit Çizelgesi, Sayılarla ESHOT, Sorularla ESHOT, Etraf Dostu ESHOT,  Vakit Çarkı ve Malzeme Teşhir Alanı olmak üzere toplam altı kısım bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.