Nilüfer’de Okuma Kültürüne verilen katkı ödüllendirildi

Nilüfer Belediyesi, kütüphaneler ve yazı konutu hizmetleriyle Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen ‘Yayıncılık Özel Ödülü’ne layık görüldü

01.11.2023
10
Nilüfer’de Okuma Kültürüne verilen katkı ödüllendirildi

Nilüfer Belediyesi, kütüphaneler ve yazı meskeni hizmetleriyle Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen ‘Yayıncılık Özel Ödülü’ne layık görüldü. Yazı konutları ve kütüphane hizmetlerinin kentte okuma kültürüne sağladığı katkı nedeniyle verilen mükafatı Lider Turgay Fazilet aldı.

Nilüfer Belediyesi’nin kütüphanecilik ve yazı meskeni hizmetleri Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından ödüllendirildi. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün kentte okuma kültürünü geliştirecek nitelikteki çalışmaları ve örnek bir uygulama olan yazı meskenleri hizmeti Yayıncılık Özel Ödülü’ne paha görüldü.

Tüyap Tüm Fuarcılık İmal A.Ş ile Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenlediği 40. İstanbul Kitap Fuarı Onur Gecesi’nde sunulan mükafatı Türkiye Yayıncılar Birliği Lideri Kenan Kocatürk açıkladı.

Tüyap Palas Balo Salonu’nda düzenlenen merasim, TÜYAP İdare Şurası Lideri Bülent Ünal ve İstişare Konseyi Lideri Doğan Hızlan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Ödül merasiminde Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla kütüphane ve yayıncılık bölümüne büyük katkı sunduğunu söz eden Türkiye Yayıncılar Birliği Lideri Kenan Kocatürk, bu çalışmalarıyla Nilüfer’in Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

Törene eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet ile birlikte katılan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ise, Nilüfer Belediyesi’nin kente toplam 6 kütüphane kazandırdığını tabir ederek, “Toplumun bütün kesitlerini lakin bilhassa de çocukları ve bayanları kitapla buluşturan, onlara okumayı sevdiren çok sayıda aktiflik yapıyoruz. Her yılı bir müellife adayarak, yıl boyunca onun yapıtlarını ve edebi anlayışını okurla buluşturuyoruz. Yalnızca bu projeyle 10 yılda 150 bini aşkın şahsa ulaştık, 110 bini aşkın kitap dağıttık. Her yaştan insanı kitapla buluşturan diğer etkinlikler de yapıyoruz. Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek Yazıevleri açtık. Misi ve Gölyazı’da bulunan yazıevlerimiz milletlerarası seviyede hizmet vererek pekçok muharriri ağırlıyor. Pek çok edebi yapıta ilham kaynağı oluyor. Bütün bu gayretlerimizin takdirle karşılandığını görmek bizleri çok memnun etti” dedi.

Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet mükafatı Milletlerarası Yayıncılar Birliği Lideri Karine Pansa’nın elinden aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Van Valiliği ve Ksidas Kitabevi’nin de mükafata layık görüldüğü gecede Onur Mükafatı Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’a verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.