Milletlerarası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Standı Bergama’da Başladı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Ege Üniversitesi’nin düzenlediği  “Uluslararası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi” Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) açılışını yaptı.

03.11.2023
9
Milletlerarası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Standı Bergama’da Başladı

Memleketler arası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Standı Bergama’da Başladı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Ege Üniversitesi’nin düzenlediği  “Uluslararası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi” Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) açılışını yaptı. 31 Ekim – 1 Aralık tarihleri ortasında İzmir genelinde farklı salonlarda gösterilecek stant birinciler kenti Bergama’da da gerçekleştirdi. İzmir genelinde ve Ege Bölgesi’nde sanatın üretimine, geliştirilmesine ve gündeme gelmesine daha fazla imkan sağlamak maksadıyla düzenlenen “Uluslararası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi” 100 yıllık kazanımlarımızı, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla gençlere sunuyor.

Başkan Koştu; Bergama Tarih, Kültür ve Sanat Kenti

Bergama Kültür Merkezi’ndeki açılışta konuşan Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu; “Bergama’mız birçok medeniyete mesken sahipliği yapmış ve izlerini taşıyan, kültürel, bilimsel ve sanatsal manada tarih yazmış bir kent. Bu kentte doğup büyümekten ve yöneticilik yapmaktan onur ve gurur duyuyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünler tüm halkımız ismine farklı bir kıymet taşıyor. Bergama’mızda da 24 Ekim’den bugüne birçok aktiflik ile kültür ve sanat programlarımızla, sportif etkinliklerle ve müsabakalarla Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladık. Ege Üniversitesi’nin düzenlediği “Vefa Sergisi” ile Cumhuriyetimize vefa gençlerimizin yapıtları ile gerçekleşmiş. Birbirinden bedelli sanatsal çalışmaların devamını diliyorum, Cumhuriyetimizin ebediyen var olması gençlerimizin çalışmaları ile mümkün olacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.