Kılıçarslan, Denizli’de ayakta alkışlandı

Kent Tiyatroları, Denizli’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı aktiflikleri kapsamında Kılıçarslan tiyatro oyunuyla seyirci karşısına çıktı

06.11.2023
9
Kılıçarslan, Denizli’de ayakta alkışlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, farklı kentlerde de gösterimlerini sürdürerek sanatseverlere keyif dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. İskender Pala’nın kaleme aldığı ve Kocaeli Kent Tiyatroları Genel Sanat Direktörü Aydın Sigalı’nın yönettiği tiyatro oyunu Kılıçarslan, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı aktiflikleri kapsamında davet aldı. Nihat Zeybekçi Kongre Merkezi’nde 31 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşan oyun, ikinci kere davet edildiği Denizli’de büyük ilgi gördü. Her iki temsilde de salonun tamamı doldu ve tiyatro severler tarafından oyuncular ayakta alkışlandı.

 

SANAL GERÇEKLİKLE TARİHE BAKIŞ

Seyirciyi tarihimizde seyahate çıkaran oyunun konusu farklı ve dikkat cazip; Genç Hakan, bir bilgisayar oyunu yapmaya karar vermiştir. Bu savaş oyunun ismi ve konusu; Sultan Kılıçarslan’dır. Hakan’ın hedefi dünyaya, Anadolu’nun Türk vatanı olmasını canı kıymetine savunan, ömrü Bizans ve Haçlı ordularıyla çabayla geçmiş 1. Kılıçarslan’ı tanıtmak ve devrinde başlayan 1. Haçlı Seferi ve devamındaki Haçlı ataklarına karşı hiç vazgeçmeyen kahramanlıklarını göstermektir. Yazılımını yaptığı oyunun demosunu bitirmiştir, babasına göstermek ister. Baba VR gözlüğünü takar ve tarihin sayfaları aralanır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.