Dünyada birinci sefer bir Türk dizisinin prömiyeri Amerika’da yapıldı: Hollywood’da Şahsiyet rüzgârı esti!

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, 4-5 Kasım tarihlerinde Sony Stüdyoları’nın mesken sahipliğinde düzenlendi

08.11.2023
9
Dünyada birinci sefer bir Türk dizisinin prömiyeri Amerika’da yapıldı: Hollywood’da Şahsiyet rüzgârı esti!

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, 4-5 Kasım tarihlerinde Sony Stüdyoları’nın mesken sahipliğinde düzenlendi. Türk üretimlerini iki gün boyunca sinema ve dizi dünyasının önde gelen isimleriyle bir ortaya getiren aktiflikte “Atatürk” sineması ile “Şahsiyet”in ikinci döneminin dünya prömiyeri gerçekleştirildi.

 Şahsiyet II. Fasıl birinci sefer Los Angeles’ta izleyici karşısına çıktı 

Dünya çapında ilgi gören ve Los Angeles’ın ikonik Sony Stüdyoları’nda gerçekleşen tertibe Meryem Uzerli, Aras Bulut İynemli, Ebru Şahin, Engin Altan Düzyatan, Fadik Atasoy, GAİN İdare Konseyi Üyesi Erkan Kilimci üzere pek çok isim katıldı. “Atatürk” sinemasının birinci gün yapılan dünya prömiyerinin akabinde, ikinci gün ise bir birinci gerçekleşti ve dünyada birinci kere bir Türk dizisinin prömiyeri Amerika’da yapıldı. Direktörlüğünü Onur Saylak’ın yaptığı, senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı, 47. Memleketler arası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En Güzel Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren Şahsiyet II. Fasıl’ın birinci kısmı dakikalarca alkışlanırken seyirciden tam not aldı.

 

“Türkiye’nin varlıklı sinema mirası ve yetenekli sanatkarları için büyük bir fırsat”

Prömiyerde konuşan GAİN İdare Heyeti Üyesi Erkan Kilimci, “Güçlü hikayesi ve esaslı takımıyla muvaffakiyetini Türkiye’den dünyaya duyuran Şahsiyet dizisinin ikinci dönem heyecanını bugün birinci sefer burada paylaşıyor ve diziyi GAİN aracılığıyla izleyicilerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hepinizin bildiği üzere Türk dizi ve sinema dünyası güçlü kültürel mirası, etkileyici senaryoları ve yetenekli oyuncu takımlarıyla nam salmıştır. Bu algının yeni kuşak mimarlarından birinin de ‘Şahsiyet’ olduğuna inanıyorum. Böylesine kıymetli içeriklerin memleketler arası izleyici kitlesiyle buluşturulabilmesi de günümüzde abonelik temelli seç-izle platformlarının alametifarikası olarak karşımıza çıkıyor. Gain olarak farklı seslere, farklı renklere, vaktin değerine önem veren, yenilikçi bir siyaset benimsiyoruz. Tıpkı vakitte bağımsız görüntü içerik yaratıcılarını da destekliyor, kesimde çok sesliliğin ve özgün üretimlerin artması için çalışıyoruz. Benimsediğimiz bu vizyon çerçevesinde, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtan Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri üzere nitelikli tertiplerin bir kesimi olmak bizleri son derece memnun ediyor” dedi.

GAİN İdare Heyeti Lideri Ferat Alım ise “Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, Türkiye’nin varlıklı sinema mirasını ve yetenekli sanatkarlarını milletlerarası sahneye taşımak için çok büyük bir fırsat sunuyor. Bugün buradaki yüzlere ve o yüzlerdeki heyecana baktığımızda, tertibin gücüne bir defa daha tanıklık etmiş oluyoruz. GAİN olarak Türk üretimlerinin kalitesini ve gücünü ortaya koyan; rejisiyle, senaryosuyla ve oyuncularının başarısıyla şimdiden unutulmaz imaller ortasına girmiş olan ‘Şahsiyet’in ikinci dönem prömiyerini böylesi memleketler arası bir aktiflikte gerçekleştirmenin heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz” tabirlerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.