Murat S. Dural, Yeni Kitabı Basübadelmevt ile Okurların Karşısına Çıkıyor!

Türkiye’de son yıllarda yükselişe geçen edebi çeşitlerden olan Türkçe bilimkurgu, fantazya ve dehşet edebiyatının değerli isimlerinden olan muharrir Murat S. Dural, Epona Kitap ve Lektör etiketiyle yayımlanacak olan yeni kitabı “Basübadelmevt” ile yine okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

09.11.2023
12
Murat S. Dural, Yeni Kitabı Basübadelmevt ile Okurların Karşısına Çıkıyor!

Türkiye’de son yıllarda yükselişe geçen edebi cinslerden olan Türkçe bilimkurgu, fantazya ve endişe edebiyatının kıymetli isimlerinden olan müellif Murat S. Dural, Epona Kitap ve Lektör etiketiyle yayımlanacak olan yeni kitabı “Basübadelmevt” ile yine okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Dural’ın yeni kitabı Basübadelmevt, 31 Ekim’de önde gelen fiziki kitap satış noktalarında ve tüm dijital kitapçılardaki yerini alacak!

“Arke Üçlemesi”

Basübadelmevt ile başlayan “Arke” üçlemesi, novella serisi “Replikalar Çölü” ve “Lamia” isimli yapıtlarla devam edecek. Üçlemenin birinci çalışması Basübadelmevt’in genel yayın direktörlüğünde Sedat Demir, editörlüğünde Uğur Uçkıran, kapak dizaynında Barış Kenti, redaksiyonunda ise Zeynep Taş’ın imzası bulunurken, kitabın tanıtım fotoğrafları için Murat Yılmaz ve Özcan Akburak deklanşöre bastı.

“Kolektif Çalışmalar Sonrası Yeni Kitap”

Dural, daha evvel İthaki etiketiyle yayımlanan hikaye kitabı “Kibrit Ev” ile geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmış, Fenerbahçe’nin efsanevi isimlerinden Lefter Küçükandonyadis’in hayatını anlattığı “Lefter: Efsaneler Ölmez” isimli çalışmasıyla okurlara multidisipliner bir okuma tecrübesi yaşamıştı. Birçok ortak kitap çalışmalarıyla da ismine denk geldiğimiz Dural, “Hayalet Müzik”, “Hayalet Müzik: Eskilerin Şöleni”, “Aşkın Karanlık Yüzü”, “Tren Öyküleri”, “Sadık Dostlar”, “Pati Öyküleri”, “Aslında Yaşanmadı”, “Dark Antoloji Birinci Kitap”, “İlk”, “Karşı Salgın” ve “Tüm Panayırların Heyulası” isimli çalışmalarda hikayeleriyle yer almıştı. Yazma tecrübesinin yanı sıra, “Tribünde Var Bir Adam: Koray Şener” kitabı ise Dural’ın birinci editörlük denemesiydi.

“Ölümsüzlük Korkutucu Olabilir Mi?”

Dural, Basübadelmevt’te “İnsanlığın Gılgamış’tan beri izini sürdüğü ölümsüzlük kavramına çevirmiş kalemini. Ölmemek ile ölememenin geçidinde, ölümsüzlüğün bir lütuf mu yoksa lanet mi olduğunu sorguluyor. Bu soruşturmada, son iki bin yılın ziyadesiyle kıymetli olaylarına dair kurmaca tanıklıkları gizli. Biraz bilinebilen insanlık tarihinin küçük bir kesiti. Bu novellada anlatılanlara inanmak zorundasınız. Hem, kim kurmaca bir tanıklığın gerçek olanından daha kıymetsiz olduğunu tez edebilir ki?”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.