Kocaeli Büyükşehir’den verimli ve keyifli bir eğitim

Büyükşehir, 153 Davet Merkezi İşçisine “Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı Eğitimi” düzenledi. İşçi için verimli ve keyifli bir eğitim oldu

12.11.2023
11
Kocaeli Büyükşehir’den verimli ve keyifli bir eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’de yaşayanların hayatını kolaylaştıran Alo 153 Davet Merkezinde misyon yapan operatörlerinin iş hayat fonksiyonelliğinin yükselmesi, vatandaşla bağlantı konusunda aktifliğinin artması gayesiyle “Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı Eğitimi” düzenledi. Psikolog Başak Aslan tarafından belediye meclis salonunda 46 davet merkezi operatörüne eğitim verildi. Keyifli geçen eğitimden işçi mutlu ayrıldı.

ZORLU ÖMÜR HÜNERLERİ KAZANMAK

İnsan Kaynakları Ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimde

153 Davet Merkezi operatörlerinin; duygusal ve davranışsal meseleleri çözerek ruh sıhhatini geliştirmeye, düzgünleştirmeye ve muhafazaya yönelik teknikler, olumlu gelişimlerini sürdürebilmek, güçlü yaşamsal zahmetlerle sağlıklı bir halde başa çıkabilme marifetlerini kazandırmak amaçlandı. Psikolog Başak Aslan’ın verdiği eğitimde; ‘’Psikolojik sağlamlık nedir? Ruhsal sağlamlığı yüksek bireylerin ortak özellikleri, ruhsal sağlamlığı arttırmak için neler yapılmalı? kendini fark etmek, kendimiz için neler yapabiliriz? sağlıklı olmak nedir? motivasyon, bağlantıların gücünden faydalanmak, tesirli irtibat, öfke ve denetimi, kriz idaresi ve problemlerle başa çıkma, kendine bedel vermek mevzu başlıklarına yer verildi.

 

‘DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZ İÇİN CESARET’’

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gün boyunca süren ve epeyce keyifli ve eğlenceli geçen eğitimde psikolog Başak Aslan, her şeyin evvel insanın kendisini sevmesiyle başladığına dikkat çekti. Aslan, “Değiştirebileceğiniz şeyleri değiştirebilmeniz için cüret, şimdilik değiştirmeyecekleriniz için sabır, hiçbir vakit değiştiremeyecekleriniz için kabullenme gücü, neyi ne vakit değiştirebileceğinizi ya da değiştiremeyeceğinizi bilebilmeniz için de akıl diliyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.