Muharrir İlyas Kara’dan Bilgi Meskeni Üyelerine Altın Öğütler

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri”nin bu ayki konuğu Müellif İlyas Kara oldu. Müellif İlyas Kara, Bilgi Meskenleri üyelerine; bol bol kitap okumaları, kitaba yapacakları harcamanın gelecekleri için yaptıkları en hakikat yatırım kararı olacağı tavsiyesinde bulundu.

20.11.2023
7
Muharrir İlyas Kara’dan Bilgi Meskeni Üyelerine Altın Öğütler
Yazar İlyas Kara’dan Bilgi Meskeni Üyelerine Altın Öğütler
Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri”nin bu ayki konuğu Müellif İlyas Kara oldu. Müellif İlyas Kara, Bilgi Konutları üyelerine; bol bol kitap okumaları, kitaba yapacakları harcamanın gelecekleri için yaptıkları en hakikat yatırım kararı olacağı tavsiyesinde bulundu.
 
Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’nin bu ayki konuğu Müellif İlyas Kara oldu. Çocukları ve gençleri her ay kitap dünyasında gezintiye çıkaran, yesyeni ufuklara farklı pencerelerden bakmalarını sağlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin konuğu İlyas Kara, Bilgi Meskeni üyeleri ile çok verimli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

“İLK ÖNCELİĞİNİZ ÇOK OKUMAK”
Aynı vakitte öğretmen kimliği de olan Muharrir Kara, öğrencilere günlük tutmanın ve çokça kitap okumanın değerinden bahsederek, Bilgi Konutu üyelerine; “Size ileride materyal olacak olayları günlük tutarak saklayabilirsiniz. Ayrıyeten çok kitap okuyarak, söz dağarcığınızı zenginleştirmelisiniz. Ben de çocukluk dönemimde elimden geldiğince kitap okurdum, harçlığımın büyük bir kısmını kitaplara harcardım.” biçiminde seslendi.
Dilimizi aktif bir halde kullanmayı kendimize maksat edinmemiz gerektiğinin de altını çizen Muharrir Kara: “Şu anda en büyük sorunlarımızdan biri Türkçemizi hoş kullanamamak. Buna çok dikkat etmeli, lisanımıza sahip çıkmalıyız.” dedi.
Bilgi Meskeni üyelerinin sorularını dikkatle dinleyerek her birine karşılık veren Muharrir Kara, kendilerine ikram edilen kitapların kıssasını merak eden çocuklara ise; “Bu yapıtımı, vatanımızı bize emanet eden büyüklerimizi daha düzgün anlamanız için yazdım.” karşılığını verdi. 
Yazar Kara, söyleşinin sonunda Bilgi Meskeni üyeleri için “Gönül Coğrafyamızın Kandilleri” isimli kitabını imzaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.