11. Boğaziçi sinema şenliği’nin afişi yayınlandı !

Bu yıl 8-16 Aralık tarihleri ortasında sinemaseverlerle buluşacak olan 11. Boğaziçi Sinema Festivali’nin afişi paylaşıldı. 

21.11.2023
12
11. Boğaziçi sinema şenliği’nin afişi yayınlandı !

   11. BOĞAZİÇİ SİNEMA FESTİVALİ’NİN

AFİŞİ YAYINLANDI!

 

 

Bu yıl 8-16 Aralık tarihleri ortasında sinemaseverlerle buluşacak olan 11. Boğaziçi Sinema Festivali’nin afişi paylaşıldı. 

 

 

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl on birincisi düzenlenecek olan Boğaziçi Sinema Şenliği, 9-16 Aralık tarihleri ortasında sinemaseverlerle bir ortaya gelmeye hazırlanıyor. Türkiye ve dünya sinemasından seçkin örneklerin gösterimleri, ustalık sınıfları ve söyleşileriyle seyircilerini ağırlayacak olan 11. Boğaziçi Sinema Festivali’nin afişi minyatür sanatkarı Onur Hastürk imzası taşıyor. 

 

Festivalin dinamizminin ve varlıklı kültürünün ön plana çıkarıldığı afiş, klein mavisinin geometrik formu ile çağdaş ve yeni bir bakış açısını temsil ederken, etrafındaki tezhip süslemeleri ile gelenekselliğin izlerini taşıyor.

 

Afişin üst kısmında konumlanan ve altın motiflerle tasarlanan yunus deseniyle “Altın Yunus” mükafatlarına ve şenliğin itibarına vurgu yapan Hastürk, renk seçiminde kontrastı vurgulayarak görsel etkiyi artırıyor. Tasarım sürecinde, şenliğin dinamizmini ve varlıklı kültürel bağlamını ön plana çıkarmaya odaklanan sanatçı, klasik ve çağdaş öğeleri afişte dengeliyor. 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün takviyesi ve Anadolu Ajansı’nın Küresel İrtibat Paydaşlığı ile gerçekleşecek “11. Boğaziçi Sinema Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve şenliğe dair aktüel haberlere www.bogazicifilmfestivali.com ve şenliğin resmî toplumsal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.