Bilge Çınarlar yeni oyunuyla sahnede 

Karşıyaka Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi tiyatro kulübü yeni oyunuyla sahneye çıktı. Perinur Olgun’un yazıp yönettiği “Halamı Kim Öldürdü?” oyununda sahneye çıkan 12 Bilge Çınarlar üyesi yetenekleriyle göz doldurdu. 

09.12.2023
24
Bilge Çınarlar yeni oyunuyla sahnede 

Bilge Çınarlar yeni oyunuyla sahnede 

 

Karşıyaka Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi tiyatro kulübü yeni oyunuyla sahneye çıktı. Perinur Olgun’un yazıp yönettiği “Halamı Kim Öldürdü?” oyununda sahneye çıkan 12 Bilge Çınarlar üyesi yetenekleriyle göz doldurdu. 

 

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Tiyatro kulübümüz çıkardıkları oyun ile yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya koydular. Onları sahnede izlerken gururlandık. Umarım bu gayretleri tüm büyüklerimize örnek olur” dedi. 

 

Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, her yıl onlarca farklı branşta düzenlenen kurslarla 60 yaş ve üzeri Karşıyakalı yurttaşları toplumsal ömürle buluşturmaya devam ediyor. Üye sayısı 3 bine yaklaşan merkezde uzman eğitmenlerle ahşap ve seramik boyama, üç boyutlu şekillendirme, konut dekorasyonu, qulling, jüt ip aksesuar, makrome, kâğıt rölyef, zihin ve vücut antrenmanı, fotoğraf, akıl ve zekâ oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, İngilizce, Almanca, Fransızca, satranç, diksiyon, örgü, cam altı boyama, briç ve yoga kursları düzenleniyor. Dönem boyunca üyeler Tiyatro Kulübü ve Kitap Kulübü üzere çeşitli toplumsal aktiflik ve aktivitelere de iştirak gösteriyor. Bilhassa tiyatro grubunun yıl boyunca yaptığı çalışmalar ve ortaya koydukları oyunlar izleyicilerin de beğenisiyle karşılanıyor. 

 

YAZAR, DİREKTÖR VE OYUNCULAR BİLGE ÇINARLARDAN 

Emekli Türkçe Öğretmen Perinur Olgun’un yazıp yönettiği “Halamı Kim Öldürdü?” isimli oyun 12 yetenekli Bilge Çınarlar üyesi ile sahneye kondu. Ağır prova sürecinin akabinde Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyun hem senaryo hem de ortaya koyulan oyunculuk ile izleyicilerin beğenisini topladı. 

 

SAHNEDE İZLERKEN GURURLANDIK 

Yaş almış yurttaşların toplum hayatına daha etkin iştiraki için çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Karşıyakalıların faal biçimde yaş alması için gerekli ortamları oluşturmak için çalışıyoruz. Büyüklerimizin deneyiminden faydalanmayı, kent hayatını onlarla güzelleştirmeyi önemsiyoruz. Dört duvar ortasına kapanmalarını, toplumsal hayatın dışında kalmalarını kabullenmiyoruz. Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde düzenlediğimiz kurs, kulüp ve etkinliklerle üyelerimizin toplumsallaşmasına, faal bir yaş alma devri yaşamalarına imkan sağlıyoruz. Tiyatro kulübümüz çıkardıkları oyun ile yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya koydular. Onları sahnede izlerken gururlandık. Umarım bu eforları tüm büyüklerimize örnek olur. Tüm üyelerimize sağlıklı bir hayat diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.