Bilgehanelerde Kış Periyodu Dolu Dolu Geçiyor

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kentin çocuklarının akademik ve toplumsal gelişimlerine katkıda bulunmak gayesiyle faaliyetlerini sürdüren Bilgehanelerde, öğrenciler aileleriyle birlikte birbirinden renkli etkinliklerle eğitici ve öğretici bir eğitim periyodu geçiriyor.

11.12.2023
23
Bilgehanelerde Kış Periyodu Dolu Dolu Geçiyor

BİLGEHANELERDE KIŞ DEVRİ DOLU DOLU GEÇİYOR

 

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kentin çocuklarının akademik ve toplumsal gelişimlerine katkıda bulunmak emeliyle faaliyetlerini sürdüren Bilgehanelerde, öğrenciler aileleriyle birlikte birbirinden renkli etkinliklerle eğitici ve öğretici bir eğitim devri geçiriyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere hizmet veren Bilgehaneler, düzenlediği etkinliklerle öğrencilerin dolu dolu bir kış periyodu geçirmesini sağlıyor.

Bilgehane öğrencileri, ailece Kapu Camii’nde sabah namazı ile başladığı hafta sonu aktifliklerine, namazın akabinde ikram edilen sıcak çorba eşliğindeki muhabbet ile devam etti. Öğrenciler, daha sonra Kelebekler Vadisi gezisi, Büyükşehir Apa Toplumsal Tesisleri’nde macera parkuru aktifliği, münazara müsabakası ön elemesi, mangala turnuvası ve Mevlana Haftası temalı oryantiring etkinlikleriyle dolu dolu bir hafta sonu geçirdi.

ŞAMPİYONLAR MÜKAFATLARINI ALDI

Oryantiring’de derece alanların ve mangala turnuvası şampiyonlarının mükafatlarını aldığı etkinliklerde öğrenciler ve aileleri, Bilgehanelerde kış periyodu etkinliklerinin yaz periyodunu aratmadığını söz ederek Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERİ YARINLARA HAZIRLIYOR 

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders dayanak programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor. Ayrıyeten 4. sınıflara Hafızlık Hazırlık Programı ve 8. sınıflara LGS Hazırlık Programı ile de öğrencilerini yarınlara hazırlayan Bilgehaneler Konya’nın markası oldu.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.