İBB’den atanamayan öğretmenlere takviye

İBB,  atanamayan ve emekli öğretmenler için dayanak programını hayata geçirdi. İstanbulluların teklifiyle başlatılan uygulama ile 10 farklı branştan öğretmenler, İBB Mahalle Evleri’nde derslere başladı.

14.12.2023
21
İBB’den atanamayan öğretmenlere takviye

İBB,  atanamayan ve emekli öğretmenler için takviye programını hayata geçirdi. İstanbulluların teklifiyle başlatılan uygulama ile 10 farklı branştan öğretmenler, İBB Mahalle Evleri’nde derslere başladı. Proje ile öğretmenlere kendi mesleklerini yapma imkanı sunuluyor. İstihdam yolu ile ekonomik dayanak sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mahalle Meskenleri ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteye hazırlık seviyesine yönelik ders takviye atölyelerine konut sahipliği yapıyor. Eğitime erişimi kısıtlı olan öğrenciler için başlatılan  hizmet bir diğer proje ile de buluşuyor. İstanbulluların “Bütçe Senin” iştirakçi bütçe uygulaması ile atanamayan ve emekli öğretmenler için önerdiği proje, 7 İBB Mahalle Evi’nde 17 öğretmenin verdiği derslerle hayata geçiriliyor.

 

MESLEKLERİNİ YAPABİLECEKLER

İBB, mezun olduktan sonra atanamayan, mesleği dışında işlerde çalışmak durumunda kalan ve emekli öğretmenleri yalnız bırakmadı. 10 farklı branştan 17 öğretmene Mahalle Meskenlerinde çalışma imkanı verildi. Proje ile öğretmenlere istihdam yolu ile ekonomik takviye sağlanıyor. İstanbullular, öğretmenlerin tecrübelerinden bilgi birikimlerinden faydalanıyor.

 

1.363 ÇOCUĞA EĞİTİM HİZMETİ 

Ders Takviye Atölyeleri’nde 15 Branş Öğretmeni, 1 Rehber Öğretmeni, 1 Eğitim Koordinatörü olmak üzere 17 öğretmen vazife yapıyor. Türkçe, Edebiyat, Fen Bilgisi, Fizik, Toplumsal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Matematik, Geometri, İngilizce olmak üzere 10 branşta eğitimler veriliyor. Her bir öğretmen soru tahlili ve ders dayanak atölyeleri ile aylık 64 saat öğrencilerin eğitim süreçlerine takviye sağlıyor. 

Destek atölyeleri ile İBB Mahalle Meskenlerinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik toplam 529 atölye gerçekleştirildi. 1.363 çocuğa eğitim hizmeti sunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.