‘Aydabir’ söyleşisi “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla gerçekleşti

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi Aydabir’in 18’incisi “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü dizayncı Doruk Kubilay’ın yaptığı söyleşide, iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Fazilet İşler konuşmacı olarak yer aldı.

20.12.2023
16
‘Aydabir’ söyleşisi “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla gerçekleşti

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi Aydabir’in 18’incisi “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü dizayncı Doruk Kubilay’ın yaptığı söyleşide, iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Fazilet İşler konuşmacı olarak yer aldı.

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen yeni, toplumsal ve ilham veren sohbetler serisi ‘Aydabir’in 18’incisi 18 Kasım Pazartesi günü “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla iç mimar ve tasarımcıların iştirakiyle addresistanbul’da gerçekleşti. Doruk Kubilay moderatörlüğündeki söyleşiye, iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Fazilet İşler konuşmacı olarak katıldı.

Geleneksel ‘Aydabir’ söyleşisinde ‘Tasarımda Hayal Gücü’ başlığı altında Doruk Kubilay, Fazilet İşler ve Hasan Burak Akyıldız iç yer dizaynları ve eser tasarımlarındaki hayal gücü ile kurgu süreçlerini, ilham kaynaklarını izleyicilerle paylaşıldı. Görsellerle desteklenen söyleşide vizyon, bakış açısı ve gusto ile ilgili bir sohbet gerçekleştirildi. Söyleşi, izleyicilerin ve genç meslektaşlarının soruları ve konuşmacıların sorulara yönelik kişisel tecrübeleri ekseninde verdikleri karşılıkları ile tamamlandı.

Mimarlar, üniversite öğrencileri ve bölüm profesyonellerinin katıldığı Aydabir söyleşi dizisi, ağır ilgi görüyor. Farklı disiplinlerden gelen konuşmacıların yer aldığı söyleşilerde şimdiki, toplumsal ve ilham veren mevzular özgür ve samimi bir ortamda ele alınıyor. 2022 yılından bu yana devam eden söyleşi dizisi ‘Aydabir’in bir sonraki aktifliği yeni temasıyla Ocak ayında addresistanbul’daki İDEALİST Merkez’de gerçekleşecek. ‘Aydabir’ söyleşi serisinin tüm görüntülerine İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalından ulaşılabiliyor.

Hasan Burak Akyıldız

Hasan Burak Akyıldız iç mimarlık eğitimi için 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık kısmına başladı. Eğitimi sırasında mobilya ve eser dizaynına olan ilgisi, onu Endüstriyel Tasarım Bölümü’ne ikinci ana kısım olarak yönlendirdi. 2009’da İstanbul Ataşehir’de kendi ofisini açtı ve iç yer dizaynının yanı sıra, mobilya tasarımı ve üretimine odaklanarak şirketinin bünyesinde bir ahşap atölyesi kurdu. Akyıldız ve takımı, tabip klinikleri, özel mobilya dizaynları başta olmak üzere ofis, mesken ve ticari yerlerin dizaynına yönelik profesyonel hizmet sunmaktadır.

Erdem İşler

Erdem İşler 1980 yılında Berlin’de doğdu. Tahsil hayatına İstanbul’da devam etti ve 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık kısmından mezun oldu. Mesleksel mesleğine çeşitli iç mimarlık projeleri üzerinde çalışarak başladı. 2009 yılında üniversiteden arkadaşı ve ortağı Emre Özücoşkun ile Cisimdesign’ı kurdu. Restoran, kafe, otel, konut ve mağaza üzere farklı alanlarda projelere imza attı.

 Doruk Kubilay

1988 doğumlu Doruk Kubilay Hoş Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Milano’da bulunarak, araştırmalarını ve mesleksel teşebbüslerine devam etmiştir. 2010’da hayata geçirdiği Studio Lugo bünyesinde iç mimari tasarım ve eser tasarımı üzerine çalışmaktadır. Tasarladığı eserler Avrupa’da farklı galeriler tarafından temsil edilmektedir. Beyoğlu Çukurcuma’da bulunan stüdyo multidisipliner bir yapıda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıyeten, İDEALİST İç Mimarlık Derneğinin idare heyetinde etkin olarak vazife yapmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.