Lise Medeniyet Akademileri’nde “Kudüs” Programı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin lise öğrencileri ile yeni mezun gençlere yönelik hizmet veren ünitesi Lise Medeniyet Akademileri’nde Tebdil-i Yer Atölyesi’nin birinci dönemi başladı.

20.12.2023
15
Lise Medeniyet Akademileri’nde “Kudüs” Programı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin lise öğrencileri ile yeni mezun gençlere yönelik hizmet veren ünitesi Lise Medeniyet Akademileri’nde Tebdil-i Yer Atölyesi’nin birinci dönemi başladı. Öğrencilerin ağır ilgi gösterdiği programda müellif Seyfettin Huca tarafından “Kudüs” bahisli program gerçekleştirildi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri’nde (LİMA) Tebdil-i Yer Atölyesi’nin birinci döneminde “Kudüs” konuşuldu.

Fuat Sezgin Lise Medeniyet Akademisi’nde düzenlenen “Kudüs” başlıklı programının konuğu muharrir Seyfettin Huca oldu. Dünyanın farklı yerlerindeki zulümlere değinen ve Türkiye’nin ehemmiyetine dikkati çeken Huca, Gazze ile ilgilenmenin Müslümanlıkla değil, ecdattan gelen bir mirası devralmakla ilgili olduğuna anlatan bir konuşma yaptı.

Program, öğrencilerin soruları ve ikram çekilişinin akabinde sona erdi.

Gençlerin Müslüman coğrafyaların tarihini ve bugününü tanıyarak bir kimlik inşa etmeleri noktasında dayanak olmayı hedefleyen Tebdil-i Yer Atölyesi 14 hafta sürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.