Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu 2023’te 60 Bin Sanatseveri Buluşturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, 2023 yılında sunduğu 116 nitelikli gösterimle toplamda 60 bin 334 sanatseveri bir ortaya getirdi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Kent Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşan başarılı ve nitelikli oyunların Konya’nın kültür ve sanat hayatının değerli bir kesimi olduğunu söyledi.

29.12.2023
18
Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu 2023’te 60 Bin Sanatseveri Buluşturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, 2023 yılında sunduğu 116 nitelikli gösterimle toplamda 60 bin 334 sanatseveri bir ortaya getirdi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Kent Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşan başarılı ve nitelikli oyunların Konya’nın kültür ve sanat hayatının değerli bir modülü olduğunu söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, Konya’nın kültür ve sanat hayatına kıymetli katkı sağlamaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Kent Tiyatrosu’nun birbirinden başarılı oyunlarla kentin kültürel aktivitelerine dayanak vererek değerli bir vazifesi üstlendiğini söz etti.

Konya’nın ulusal ve memleketler arası birçok alanda isminden muvaffakiyetle kelam ettirdiğini anımsatan Lider Altay, şunları kaydetti:

“Konya’mız artık sanayi ve tarım kenti unvanlarının yanı sıra turizm, kültür ve sanat üzere alanlarla da ön plana çıkıyor. Bu alanlarda yaptığımız Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Depo No: 4, Darü’l-Mülk Stant Sarayı üzere dikkati çeken projeler, hemşehrilerimiz ve kent dışından gelen ziyaretçilerimiz tarafından büyük beğeni topluyor. 7’den 70’e toplumun her bölümden insanımızın toplumsal ve kültürel manada kazanımlar elde ettiği Kent Tiyatromuzdaki başarılı oyunlarımız da Konya’nın kültür ve sanat hayatının değerli bir kesimi olmayı sürdürüyor. Kent Tiyatromuz; 2023 yılında 116 gösterim sunarak, toplamda 60 bin 334 seyirciyi tiyatroyla buluşturdu. 2018 yılından bu yana ise toplamda 588 gösterim sayısına ulaşarak, 331 bin 36 izleyiciyi bir ortaya getirdi. Ayrıyeten 750 kişilik salonlarda ortalama yüzde 69’luk bir dolum oranına ulaşarak bu alanda kıymetli bir muvaffakiyet elde etmiş olduk. 2024 yılında da oyunlarımız izleyiciyle buluşmaya devam edecek. Salonlarımızı dolduran tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

ŞEHİR TİYATROSU SANATSEVERLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDECEK

Konya Kent Tiyatrosu’nda 2023 yılında sahnelenen Mavi Kuş, Pati Kardeşliği, Barsisa, Amak-ı Hayal, Korkma, Nizamülmülk, Kamyon, Vali Hanım, Keykubad, Bir Adam Yaratmak ve Konuk üzere oyunlar sanatseverlerden tam not aldı.

Konya Kent Tiyatrosu yeni dönemde da farklı oyunlarla izleyicilerin karşısına çıkmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.