Trump Arka Gallery’de yeni stant: ‘Rüyaların Gündoğumu’, Stant Ocak ayı mühletince görülebilir.

Sanatçı Ağıt Uğur Uludağ’ın gerçekle hayal ortasında gidip gelen bir seyahatin kapılarını araladığı ‘Rüyaların Gündoğumu’ isimli şahsî standı, Trump Arka Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 

02.01.2024
15
Trump Arka Gallery’de yeni stant: ‘Rüyaların Gündoğumu’, Stant Ocak ayı mühletince görülebilir.

Sanatçı Ağıt Uğur Uludağ’ın gerçekle hayal ortasında gidip gelen bir seyahatin kapılarını araladığı ‘Rüyaların Gündoğumu’ isimli ferdî standı, Trump Arka Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 

Sergi Ocak ayı mühletince görülebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Arka Gallery, sanatçı Ağıt Uğur Uludağın 8. şahsî fotoğraf sergisi ‘Rüyaların Gündoğumu’na Ocak ayı boyunca mesken sahipliği yapacak. 

Sanatçı Ağıt Uğur Uludağın içsel seyahatinin bir yansıması niteliğinde olan eserler; sanat, düş ve gerçekliğin kesişim noktasında izleyicinin fikir hudutlarını zorluyor ve içsel bir diyalog başlatıyor.  

Eserleriyle izleyicinin kendi iç dünyasını keşfetme ve manaya uğraşına katkı sunmayı amaçladığını belirten sanatçı Ağıt Uğur Uludağ, “Modern dünyada bir tüketim objesi ve öznesi olan insanoğluna ‘Rüyaların Gündoğumu’, kendi içsel gün doğumlarına tanıklık etme ve katılma fırsatı sunuyor. Bu bağlamda, realistik romantizmin estetik zarafeti, sürrealizmin özgürlüğü ile buluşuyor. Bu eserler, teknik bir ihtimamla işlenmiş his yüklü bir dünya yaratmanın ötesinde, melankoli ve psikolojinin derinliklerine uzanan bir tabir biçimidir” diyor. 

“Modern çağın insanları yalnızlaştırıcı ve saldırgan yapısı karşısında toplumlar tahribata uğruyorlar” halinde konuşan Uludağ, kelamlarını şöyle sürdürüyor: 

“İnsanoğlu kendi yarattığı trajediyi deneyimliyor. İnsanın tabiatından ne kadar uzaklaştığını anlaması ismine, mitolojik, sürreal ve romantik tesirdeki imgeler izleyiciye sunuluyor. Bu eserler, gerçek ve hayalin ortasında gidip gelen bir seyahatin kapılarını aralıyor”

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 31 Ocak tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.