Türk Sanat Müziğinin Genç Yıldızları İş Sanat’ta Parlıyor

Genç müzisyenlere sahne tecrübesi kazandırmak ve mesleklerinin başında dayanak olmak gayesiyle düzenlenen İş Sanat Parlayan Yıldızlar konserlerinde 15 Ocak Pazartesi saat 20.30’da Mehmet Berkan Geçgen (kamanca) ve Uygar Efe Bektaş (şan) yer alıyor. İş Sanat, bu konserde birinci sefer Türk müziğinin genç sanatkarlarına konut sahipliği yapacak. 

02.01.2024
30
Türk Sanat Müziğinin Genç Yıldızları İş Sanat’ta Parlıyor

Genç müzisyenlere sahne tecrübesi kazandırmak ve mesleklerinin başında takviye olmak maksadıyla düzenlenen İş Sanat Parlayan Yıldızlar konserlerinde 15 Ocak Pazartesi saat 20.30’da Mehmet Berkan Geçgen (kamanca) ve Uygar Efe Bektaş (şan) yer alıyor. İş Sanat, bu konserde birinci kere Türk müziğinin genç sanatkarlarına konut sahipliği yapacak. 

2005 yılında Bartın’da dünyaya gelen Mehmet Berkan Geçgen, Kocaeli Hoş Sanatlar Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. Hem Türk müziklerini hem de Batı müziklerini icra etmek için çalışmalar yapan genç sanatkarın konser repertuvarı, Sezen Aksu’dan Johannes Brahms’a, uzanan rengârenk bir seçkiden oluşuyor. Mehmet Berkan Geçgen eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda devam ediyor.

Konserin ikinci yarısında sahnede olacak Uygar Efe Bektaş ise 2004 yılında dünyaya geldi.

Genç sanatçı, 2022 yılında TRT İstanbul Radyosu TSM Gençlik Korosu’nda ve Eyüp Musiki Vakfında yer almaya hak kazandı. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda devam Bektaş repertuvarında, ‘’Bitmez tükenmez bu kaygı ömür diyorlar buna’’, “Başka kelam söylemem aşktan yana ben” ve “Rüzgâr uyumuş ay dalıyor her taraf ıssız” üzere birçok yapıta yer verecek. 

Parlayan Yıldızlar konserleri, mesleklerinin başındaki genç müzisyenlere dayanak vermenin yanı sıra müzikseverlere de geleceğin solistlerini keşfetme imkânı sunuyor

İş Kuleleri Salonu’ndaki fiyatsız konserler için www.biletix.com adresinden rezervasyon yapılabilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.