İBB Kent Tiyatroları birinci kere sömestir tatiline özel, çocuklarla oyunlarını buluşturuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Ocak ayında mevcut çocuk oyunlarının yanı sıra sömestir tatiline özel sahneleyeceği çocuk oyunlarıyla minik seyircilerle buluşuyor

09.01.2024
16
İBB Kent Tiyatroları birinci kere sömestir tatiline özel, çocuklarla oyunlarını buluşturuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Ocak ayında mevcut çocuk oyunlarının yanı sıra sömestir tatiline özel sahneleyeceği çocuk oyunlarıyla minik seyircilerle buluşuyor.

Yerli ve yabancı müelliflerin her yaş kümesine hitap eden yapıtlarını çocuklarla buluşturan İBB Kent Tiyatroları, yarıyıl tatilinde de çocuklarla onların düş dünyasına seyahate çıkıyor.

Tiyatroseverler 22 Ocak ve 29 Ocak 2024 tarihlerinde; Bekçi İle Postacı, Bir Gece Masalı, Çöpsüz Dünya isimli yerli ve yabancı klasik yapıtlarla yeni maceralara şahit oluyor.

22 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde Bekçi ile Postacı,

22 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de Ümraniye Sahnesi’nde Bir Gece Masalı,

29 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de ise Kadıköy Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi’nde Çöpsüz Dünya oyunu sahneleniyor.

Seyircimizin ağır isteği üzerine internet ve gişe satışımız tıpkı anda başlayacaktır.
Oyun biletlerimize 9 Ocak günü saat 11.00’de gişelerden, sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/, biletinial.com adreslerinden ve taşınabilir uygulamamızdan ulaşabilirsiniz.

Çocuk Oyunları

BEKÇİ İLE POSTACI (3+ Yaş)

Postacı Piero ile Gece Bekçisi Marcello isimli çocuk kitabından uyarlanan yapıtta bir bekçi ile bir postacı mesken arkadaşlarıdır. Biri gece başkası gündüz çalıştığından hiç görüşemezler. Soğuk bir kış günü ikisi de hastalanınca, meskeni birebir anda paylaşmaları gerekir. Lodovica Cima, Gabriele Clima’nın yazdığı Ceylan Özçapkın’ın çevirdiği, Derya Yıldırım’ın oyunlaştırıp yönettiği oyunda Melisa Demirhan, Besim Demirkıran, Cafer Alpsolay, Fatma İnan, Reyhan Karasu, Zeynep Ceren Gedikali rol alıyor.

 

BİR GECE MASALI (5+ Yaş)

Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Düşü isimli oyunundan uyarlanan Bir Gece Masalı, arkadaşlık kavramı üzerine heyetidir. Oyun, ailesinin istediği gençle değil kendi istediği kişi ile arkadaşlık kurmak isteyen Sevimli Kız’ın Güzel Delikanlı, Güçlü Delikanlı ve Selvi Kız ile ormanda geçirdiği bir gecede yaşananları anlatır. William Shakespeare’in yazdığı Musa Arslanali’nin yönettiği oyunda Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Burhan Yeşilyurt, Çağlar Ozan Aksu, Güzin Alkan, Hüseyin Emre Şen, Mehmet Emre Ertunç, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Seda Yılmaz, Serap Doğan rol alıyor.

 

ÇÖPSÜZ DÜNYA (3+ Yaş)(Yeni Oyun)

İklim değişikliği ve hava kirliliğinden ötürü bulutların renginin, rüzgârın istikametinin değiştiği günlerden bir gün; umutlu, keyifli ve şuurlu bir uçurtma olan Uç Uç kuyruğu koptuğu için bir çöplüğe düşer. Çöplükte, bez bir bebek olan Püsküllü ve atılmış bir koli olan Koli Koli ile tanışır. Çöplüğün denetimini elinde tutan Çöpten Kral ve yardımcısı Sinek ile konseyi tertiplerini değiştirmeye çalışan Uç Uç ortasında bir gayret başlar.

Çöpsüz Dünya oyunu şirin karakterler aracılığıyla tüketim kültürünün bilinçsizce yaygınlaştığı günümüzde “geri dönüşüm, tamir, sıfır atık ve renklerle ayrılmış atık kutuları’’ üzere hususları ele alarak atıklardan arındırılmış bir dünya nasıl mümkün olabilir sorusuna karşılıklar arıyor. İstek Yurtseven’in yazdığı, Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda Eylül Soğukçay, Pınar Demiral, Engin Akpınar, Samet Silme, Mehmet Soner Dinç rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.