Netflix, David Benioff ve D.B. Weiss İmzalı 3 Cisim Sorunu’nun resmi fragmanını paylaştı

Netflix, Game of Thrones’un yaratıcılarının, Liu Cixin’in tıpkı isimli roman üçlemesinden uyarladığı 3 Cisim Problemi’nin resmi fragmanını paylaştı. Sekiz kısımdan oluşan dizide, 1960’lı yıllarda alınan değerli bir karar, yankılarını uzayı ve vakti aşarak günümüze ulaştırıyor.

11.01.2024
17
Netflix, David Benioff ve D.B. Weiss İmzalı 3 Cisim Sorunu’nun resmi fragmanını paylaştı

Netflix, Game of Thrones’un yaratıcılarının, Liu Cixin’in tıpkı isimli roman üçlemesinden uyarladığı 3 Cisim Problemi’nin resmi fragmanını paylaştı. Sekiz kısımdan oluşan dizide, 1960’lı yıllarda alınan kıymetli bir karar, yankılarını uzayı ve vakti aşarak günümüze ulaştırıyor. 

Sıradışı öyküsüyle merakla beklenen 3 Cisim Problemi’nin direktörlüğünü, 2021 yılında Oscar’a aday olan Derek Tsang üstleniyor. Dizinin oyuncu takımında ise Jovan Adepo, John Bradley, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng, Saamer Usmani, Benedict Wong, Jonathan Pryce, Rosalind Chao, Ben Schnetzer ve Konuta Ridley üzere isimler yer alıyor. Dizide, kainatın tüm sorularına kimi vakit başını belaya sokabilecek kadar büyük bir merakla yaklaşan Jin Cheng (Jess Hong), şimdi gerçek potansiyelini ortaya koyamamış Saul Durand (Jovan Adepo), insanlığa düşman olan herkesin birinci maksadı olabilecek kadar güçlü ve vizyoner Auggie Salazar (Eiza González), açık kelamlı ve sempatik Jack Rooney (John Bradley) ve kainattaki rolünü yine düşündürecek kadar sarsıcı bir haberle yüzleşen Will Downing (Alex Sharp), insanlığın tabiatın kanunlarını altüst eden büyük bir tehdit ile burun buruna gelmesi sonucu güçlerini birleştirerek “Oxford Beşlisi”ni oluşturuyor. 

3 Cisim Problemi, 21 Mart 2024’te tüm dünyayla birebir anda yalnızca Netflix’te yayınlanacak. 

 

3 Cisim Problemi Hakkında:

1960’larda Çin’de yaşayan genç bir bayanın aldığı kıymetli bir karar, uzay ve vakti aşarak günümüzde yaşayan bir küme bilim insanında yankı bulur. Tabiat kanunları gözlerinin önünde altüst olmaya başlayınca, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir küme seçkin bilim insanından oluşan bu takım güçlerini insanlık tarihinin en büyük tehdidine karşı koymak üzere korkusuz bir dedektif ile birleştirir.

Karakterler & Oyuncu Takımı:

Jin Cheng (Jess Hong)

Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Cihanın en büyük gizemlerinin cevaplarını bulmaya yönelik dilekleri asla dinmeyen dâhi bir teorik fizikçidir. Merak duygusu, başını belaya sokmadığı surece en güçlü özelliğidir. 

Saul Durand (Jovan Adepo)

Fizik alanında çalışan Saul, meslektaşları kadar yetenekli olsa da gereğince hırslı olmadığı için gerçek potansiyelini ortaya koyamamış bir araştırma asistanıdır. Sanki karşılaştığı en büyük zorluğun üstesinden gelebilecek mi?

Auggie Salazar (Eiza González)

Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Nanoteknoloji alanının öncü isimlerinden biri olan Auggie, gelecekteki teorik sorunlardansa şimdiki problemleri çözmeye odaklıdır. Güçlü ve vizyoner kişiliği, onu insanlığın düşmanlarının doğal gayesi hâline getirmiştir.

Jack Rooney (John Bradley)

Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Nobran, açık kelamlı ve şirin biri olan Jack, fizik diplomasını milyonlarca pauntluk bir çerez imparatorluğu kurarak değerlendirmiştir.

Will Downing (Alex Sharp)

Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Üniversite öncesi fizik eğitimi veren bir öğretmen olan Will, hayatını büsbütün değiştirecek bir haber aldıktan sonra kozmostaki rolünü yine düşünmek zorunda kalır. 

Ye Wenjie (Zine Tseng & Rosalind Chao)

Bir astrofizik dehası olan Ye Wenjie, Çin’deki Kültür İhtilali sırasında her şeyini kaybetmesinin akabinde kainatta yapayalnız hissetmektedir. 1960’larda aldığı bir kararın yüzyıllara yayılan yankısının vaktin sonuna bile ulaşabileceği düşünülmektedir.

Mike Evans (Ben Schnetzer & Jonathan Pryce)

Geçmişte idealist bir çevreciyken milyarder bir petrol hükümdarına dönüşmüştür ve sahip olduğu imkânları, çok özel bir vazifeye dayanak sağlamak için kullanmaktadır.

Thomas Wade (Liam Cunningham)

Dünyanın en seçkin istihbarat operasyonu takımının karizmatik önderi ve gezegen savunma çalışmalarının stratejisti olan Wade, emsalsiz bir geniş görüşlülüğe sahiptir. İnsanları piyon olarak görür ve çoklukla yaptığı riskli ataklardan sonuç alır.

Tatiana (Marlo Kelly)

Doğduğu günden itibaren Mike Evans’ın tertibin çatısı altında yetiştirilen Tatiana, hayatını her ne değerine olursa olsun uzaylıları Dünya’ya getirmeye adamıştır.

Sofon (Sea Shimooka)

Sanal gerçeklik oyunundaki bir karakterdir.

Raj Varma (Saamer Usmani)

Asker çocuğu olan Raj, kendisini misyonuna adamış bir deniz subayıdır. Kız arkadaşı Jin ile ilgisi, misyonu sırasında ikincil zayiat riskine yol açmaktadır.

Mürit (Eve Ridley) 

Sanal gerçeklik oyununda Jin’in karşısına çıkan 9 yaşındaki bir karakterdir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.