Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi BlackBox Etkinlikleriyle Hayatın İçerisinde

Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olarak açılan Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi’nin giriş katında bulunan çok gayeli salon BlackBox’ta toplumsal hayata bedel katan etkinlikler devam ediyor.

11.01.2024
15
Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi BlackBox Etkinlikleriyle Hayatın İçerisinde

Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olarak açılan Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi’nin giriş katında bulunan çok maksatlı salon BlackBox’ta toplumsal hayata paha katan etkinlikler devam ediyor. BlackBox sahnesi şiirden arkeolojiye, edebiyattan resme uzanan derin sohbetlere mesken sahipliği yapıyor. Sahnenin ocak ayı programında 12 Ocak Cuma “Havva İşkan ile Patara’nın İzinde”; 19 Ocak Cuma “Onur Caymaz’ın Anlatımıyla Müzede Şiir Var”; 25 Ocak Perşembe “Gül İrepoğlu Anlatıyor: Tuvalde Deniz Coşkusu” başlıklı sohbetler bulunuyor. 

Uzun yıllar Patara Antik Kenti’nin hafriyat başkanlığını yapmış Prof. Dr. Havva İşkan ile kentin görkemli öyküsünün konuşulacağı Patara’nın İzinde etkinliği izleyicileri keyifli ve öğretici bir vakit seyahatine davet ediyor.

Şair ve muharrir Onur Caymaz ise edebiyatımızın değerli kalemlerinden Mavi ismiyle bilinen toplumcu, gerçekçi şiir akımını başlatan Attila İlhan’ın şiirlerini müzeye taşıyacak. 

Ocak ayının son Perşembe akşamı Müze’nin Kurucu Küratörü Prof. Dr. İrepoğlu, resim sanatında 19. yüzyılın sonlarından başlayan 20. yüzyılda da başta Harbiye ve Bahriye mektepleri çıkışlı ressamlar olmak üzere denize tutkun birçok ressam tarafından sürdürülen deniz temalı eserler üzerine değerlendirmelerini paylaşacak. 

BlackBox’taki etkinlikler için biletler Biletix üzerinden temin edilebiliyor. Ocak ayı sohbetleri saat: 17.00’de başlayacak. BlackBox’ın programı issanat.com.tr adresinden takip edilebilir. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.