Yarıyıl Tatilinde İş Sanat’tan Fiyatsız Atölyeler

İş Sanat, yarıyıl tatiline giren öğrencileri İstanbul ve Ankara’da bulunan Müzelerinde birbirinden renkli atölyelerde fiyatsız ağırlayacak.

16.01.2024
18
Yarıyıl Tatilinde İş Sanat’tan Fiyatsız Atölyeler

İş Sanat, yarıyıl tatiline giren öğrencileri İstanbul ve Ankara’da bulunan Müzelerinde birbirinden renkli atölyelerde fiyatsız ağırlayacak.

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi ve Beyoğlu’nda bulunan Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi ile Ankara Ulus’ta bulunan İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde 20 Ocak – 4 Şubat tarihleri ortasında gerçekleşecek atölyelerin içerikleri, yaş kümeleri, kontenjan sayısı ile ilgili ayrıntılı bilgi www.issanat.com.tr adresinden alınabilir. 

Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi Birinci Atölyeleri ile Yarıyılda Ziyaretçilerini Ağırlıyor

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi de yarıyıl tatilinde birbirinden renkli atölyeleri ile öğrencileri bekliyor.

3-5 yaş kümesinin katılabileceği “Benim Hayvan Dostlarım” atölyesinde Türk Fotoğrafını İzlemek Sergisi’nde yer alan ‘’Hayvanlar Âlemi’’ odasında sergilenen fotoğraflar ve heykeller evebeyn ve çocuklarla birlikte incelenecek. Daha sonra kendilerine bir habitat seçen çocuklar farklı materyaller kullanarak seçtikleri habitatta yaşayabilecek bir hayvanın heykelini yapacaklar.

6-9 yaş kümesinin katılabileceği “Kat Kat Duygular” atölyesinde ise çocuklar Türk Fotoğrafını İzlemek Sergisi’nde yer alan soyut eserler aracılığıyla kavramlar dünyası ile tanışacak. Sanatkarların hayal dünyalarının ve ilham kaynaklarının keşfedileceği bu atölyenin sonunda her çocuk kendi yaptığı soyut sanat çalışmasını özel bir katlama tekniği ile akordiyon kitap dizaynına dönüştürecek.

Beyoğlu’nda bulunan Fotoğraf Heykel Müzesi’nde fiyatsız olarak gerçekleştirilecek atölyeler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve rezervasyon yaptırmak için [email protected] adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

Öğrencilerin Yaratıcılıklarını Geliştirecek Atölyeler Türkiye İş Bankası Müzesi’nde

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi, atölye çalışmaları ile öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmelerini, yeni hünerler kazanmalarını ve tatil boyunca eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

5-6 yaş kümesinin katılabileceği “Yaşasın Cumhuriyet” atölyesi, çocukları Cumhuriyet’in birinci 15 yılını kapsayan bir vakit seyahatine çıkartıyor. Birebir başlıklı periyodik stantta yer alan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından ilham alan çocuklar kendi kutlama taçlarını hazırlıyorlar.

7-9 yaş kümesinin katılabileceği Robotik Kodlama “Üretim Bandı” atölyesinde ise iştirakçiler üretim bandının fonksiyonunu ve günlük kullanımdaki yerini keşfederek özel motorize yapı taşlı Lego kitler ile kendi 3 boyutlu üretim bandı modellerini inşa eder. Mühendislik, matematik ve teknolojiyi bir ortaya getiren çalışmada iştirakçiler kendi dizaynlarının yanı sıra planlama, vakit idaresi ve yaratıcı düşünme üzere edimleri geliştirme fırsatı bulurlar.

Daha birçok fiyatsız atölyeye konut sahipliği yapan Müze’nin öbür atölyeleri, yaş kümeleri ve kontenjanları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için [email protected]  adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tatil Boyunca Keyifli Vakit Geçirmek için Ankara İktisadi Bağımsızlık Müzesi’ne!

Ankara Ulus’taki tarihi İş Bankası binasında bulunan İktisadi Bağımsızlık Müzesi, “Müzede Masal: Birikim Masalı (Ebeveyn-Çocuk Atölyesi),” “Cumhuriyet Postası Atölyesi” ve “Antik Kent Nysa’yı Geziyorum” üzere pek çok atölye ile orta tatildeki çocuklara keyifli saatler sunuyor.

3-5 yaş kümesinin katılabileceği “Müzede Masal: Birikim Masalı” atölyesi ebeveynlere ve çocuklara “İftiharla Sunar” standındaki bulmacaları çözdürüyor ve etkileşimli masal anlatısına katılmaları için fırsat sunuyor. Birebir vakitte koleksiyondan alınan ilhamla baskı tekniğiyle kendi el çantalarını tasarlamalarına imkan sağlıyor. 

8-10 yaş kümesinin katılabileceği “Cumhuriyet Postası” atölyesi ise iştirakçilerini öncelikle “Yaşasın Cumhuriyet” standını rehberli olarak gezdiriyor. Ülkenin kalkınması için atılan adımları keşfeden iştirakçiler, cins sonrasında yapılan aktiflikte periyot pulları replikalarıyla birlikte kendi kartpostallarını yaparak atölyeden ayrılıyor. 

8- 10 yaş kümesinin katılabileceği “Antik Kent Nysa’yı Geziyorum” atölyesinde ise çocuklar Kazı Lideri Prof. Dr. Serdar Hakan Öztaner’ in iştirakiyle antik çağlarda yaşayan insanların yaşantılarını deneyimleyen çocuklar Nysa’nın sokaklarında eğlenceli bir seyahate çıkıyor. 

Ankara İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde fiyatsız olarak gerçekleştirilecek atölyeler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve rezervasyon yaptırmak için [email protected] adresiyle bağlantıya geçebilirsiniz.

İş Sanat’ın İstanbul ve Ankara’daki Müzelerinde gerçekleştirilecek tüm atölyeler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için www.issanat.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.