Sinema tadında kamera gerisi imgeleri

Yapımcılığını Aytaç Ağdağ’ın üretimini Aytaç Medya ve Tepe Üretim’in üstlendiği, senaryo ve direktör koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu ‘Efsane’ sinemasının merakla beklenen kamera gerisi manzaraları yayınlandı.

18.01.2024
19
Sinema tadında kamera gerisi imgeleri

Yapımcılığını Aytaç Ağdağ’ın imalini Aytaç Medya ve Tepe Üretim’in üstlendiği, senaryo ve direktör koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu ‘Efsane’ sinemasının merakla beklenen kamera ardı imgeleri yayınlandı. Toplumsal medyada paylaşılan imgelerde, güldürü sinemalarında pek kullanılmayan teknolojiler, efektler ve uygulamalar büyük beğeni aldı. Direktör Selçuk Aydemir ve başrol oyuncusu Ahmet Kural’ın yorumladığı ve sahnelerle ilgili bilgi verdiği kamera gerisi imgelerini izleyenler, yorumlarda sinema için sabırsızlandıklarını lisana getirdiler.

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, İhtilal Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder üzere başarılı oyuncuların yer aldığı Efsane sinemasının kamera gerisi imajları toplumsal medyada kısa müddette binlerce izleme aldı. 30 dakikalık Hollywood tadında hazırlanan ve kurgulanan manzaralar sinemadan ipuçları verirken, izleyenleri de heyecanlandırdı. 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir lisanla anlatan Efsane sinemasının çekimleri Çorum Kargı’da yapıldı.

 

Filmin Konusu

Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Lakin bir yaz günü dedenin meskeninin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye nazaran sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır diğerine aktarılmalı, aileden öteki birine el verilmelidir. Şayet verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an evvel el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir ortaya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır kuşaktan nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir gayrete girişeceklerdir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.