Belediye Lideri Savran öğrencilere karne dağıttı

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Valisi Ali Fidan ile birlikte karne sevincine ortak olduğu öğrencilere karne dağıttı

19.01.2024
29
Belediye Lideri Savran öğrencilere karne dağıttı

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Valisi Ali Fidan ile birlikte karne sevincine ortak olduğu öğrencilere karne dağıttı.

Nevşehir’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci periyodu karnelerin dağıtılmasıyla sona ererken, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Vilayet Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sultan Alparslan İlk-Ortaokulu’nda karne dağıtım merasimine katıldı.

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan ve ağır bir devri geride bırakan öğrencilere ‘iyi tatiller’ dileyen Belediye Lideri Savran, protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere ikram dağıttı.

Bu ortada 2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci devrinin sona ermesi nedeniyle bir ileti da yayımlayan Lider Savran, “Sevgili öğrenciler, yorucu bir devir geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan sizler bugün, birinci devir çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Bir devir boyunca gösterdiğiniz uğraş münasebetiyle sizleri kutluyorum. Yarıyıl tatili dinlenme ve eğlenme vakti olmakla birlikte derslerinizdeki eksikliklerinizi tamamlamak için düzgün bir fırsattır. Bu fırsatı en âlâ halde değerlendireceğinize inanıyorum. Pahalı öğretmenlerimiz; sizler de çocuk ve gençlerimizin eğitimine, aklına, kalbine, ruhuna biçim vermek üzere bıkmadan usanmadan çalıştınız. Yeniden büyük bir fedakârlık örneği vererek onları ülkemizin geleceğini belirleyecek bireyler olarak yetiştirmenin uğraşı içinde oldunuz. Çocuklarımıza, soran, sorgulayan, araştıran, uygar hamasetleri yüksek, bakış açıları geniş, ferdi farklılıklarının şuurunda, barışçı, hoşgörülü, vicdanlı bireyler olması konusunda büyük emekler verdiniz. Tüm emekleriniz için sevgi hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.  Bu his ve kanılarla ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, memnun ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.