Muharrir Osman Koca: “Okuduğumuz Her Kitap İçimizdeki Ruh Dünyamızı Zenginleştirir”

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin her ay farklı bir muharriri konuk ettiği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ aktifliklerine Muharrir Osman Koca konuk oldu.

19.01.2024
25
Muharrir Osman Koca: “Okuduğumuz Her Kitap İçimizdeki Ruh Dünyamızı Zenginleştirir”

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin her ay farklı bir muharriri konuk ettiği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ aktifliklerine Müellif Osman Koca konuk oldu.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin ileride edebiyat ve yazarlıkla ilgilenmeyi düşünen gençlere yönelik olarak düzenlediği Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’nin bu ayki konuğu Muharrir Osman Koca oldu. Çocukları ve gençleri her ay kitap dünyasında gezintiye çıkaran, orijinal ufuklara farklı pencerelerden bakmalarını sağlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin öğrencileri Muharrir Osman Koca ile çok verimli bir söyleşi gerçekleştirdiler.

 

“HER GÜN EN AZ 2 SAAT KİTAP OKUYUN”
Genç üyelerin çokça soru sorduğu Muharrir Koca, geleceğin müelliflerine şu tavsiyeleri verdi: “Yazar olmak için öncelikle koskocaman bir kalbiniz olmalı. Zira bütün dünyanın sevgisini o kalbe sığdırabilmeliyiz. Fakat yalnızca kocaman bir kalp yetmez. Kalbimizdeki bu hisleri söz edebilmemiz için yüklü bir söz dağarcığına muhtaçlığımız vardır. İçimizde hiç dinmeyecek bir merak duygusu olmalıdır. Merak etmeyen insan hiçbir şey yapamaz. Her gün nizamlı olarak 2 saat kitap okumamız gerekir.” 

 

“BAŞARI İÇİN SABIR VE DİSİPLİN ŞART” 
Tavsiyelerinin akabinde hayallerin değerine vurgu yapan Koca: “Hayalleriniz varsa, nizamlı kitap okuyorsanız, insanlara sevgi ve hürmetle yaklaşıyorsanız geleceğin müellif adayısınız.” Tabirleri ile de üyeleri çokça okumaya ve yazmaya teşvik etti. Sabır ve disiplinli bir çalışmanın da püf nokta olduğunu lisana getiren Koca, “Dost Eli” isimli kitabını söyleşiye katılan üyeler için imzalayarak programı sonlandırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.