BBC Earth ile Tarihin ve Yabanî Tabiatın Derinlerine Seyahat

Birbirinden hoş yesyeni iki BBC Earth üretimi Şubat ayında ekranlara geliyor. Dünya tarihinin en tesirli isimlerinden biri olan Jül Sezar’ın hayatı ve Roma tarihi mercek altına alınırken, televizyon sunucusu Simon Reeve ile dünyanın el değmemiş mükemmellerine yanlışsız seyahat yapılıyor. 

23.01.2024
18
BBC Earth ile Tarihin ve Yabanî Tabiatın Derinlerine Seyahat

Birbirinden hoş yepisyeni iki BBC Earth imali Şubat ayında ekranlara geliyor. Dünya tarihinin en tesirli isimlerinden biri olan Jül Sezar’ın hayatı ve Roma tarihi mercek altına alınırken, televizyon sunucusu Simon Reeve ile dünyanın el değmemiş mükemmellerine gerçek seyahat yapılıyor. 

Dünya tarihinin en tesirli isimlerden biri olan Jül Sezar’ın Roma’da yükselişi BBC Earth’te mercek altında inceleniyor. Sezar’ın iktidara gelişinin hikayesi ve Roma’da yüzyıllardır var olan demokratik rejimi nasıl tek başına değiştirdiği tarihçiler, askeri önderler ve siyasi yorumcular tarafından aktarılıyor. Bir adamı en son güce ve bedel ödemeye iten şartlar, motivasyonlar ve ruhsal dramlar tüm ayrıntılarıyla izleyicilerle paylaşılıyor. “Jül Sezar: Bir Diktatör Yaratmak” (Julius Caesar: The Making of a Dictator) 3 Şubat Cumartesi günü saat 23.00’te BBC Earth ekranlarında başlıyor. 

 

Simon Reeve ile dünyanın el değmemiş olağanüstü tabiatına yanlışsız yola çıkın 

İngiliz muharrir, gazeteci, maceraperest, belgesel imalcisi ve televizyon sunucusu olan Simon Reeve, her gün daha da kalabalıklaşan dünyada şimdi insan eli değmemiş yırtıcı yaşama adımını atıyor. Reeve, büyüleyici tabiatın sırlarını çözmek ve onu en hoş haliyle deneyimleyebilmek için bilinmeyene yanlışsız yola koyuluyor. Pasifik Okyanusu’nun mükemmel Mercan Üçgeni’nden Afrika’nın uçsuz bucaksız Kongo Yağmur Ormanları’na kadar dünyanın pek çok olağanüstüsünü rotasına dahil eden Reeve, yırtıcı tabiatın hudutlarında yaşayan beşerlerle  tanışıyor. Bu süper tabiat mükemmellerini gelecek jenerasyonlara koruyarak aktarmak için herkesin neler yapabileceğini anlatan “Simon Reeve ile El Değmemiş Doğa” (Wilderness with Simon Reeve) 24 Şubat Cumartesi günü saat 00.00’da BBC Earth ekranlarında dört kısımlık birinci dönemiyle başlıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.