Efes Selçuk’ta bayanlar sanatla üreterek güçleniyor

Efes Selçuk Belediyesi’nin düzenlediği ahşap boyama kursuna katılan bayanlar, sanat ve yaratıcılıkla dolu bir heyecana adım attı.

23.01.2024
26
Efes Selçuk’ta bayanlar sanatla üreterek güçleniyor

Efes Selçuk Belediyesi’nin düzenlediği ahşap boyama kursuna katılan bayanlar, sanat ve yaratıcılıkla dolu bir heyecana adım attı. Kurs, bayanlara ahşap gereçler üzerinde kendi dünyalarını yaratma fırsatı sunarak, el maharetlerini geliştirmelerine ve sanatın içinde keyifli bir vakit geçirmelerine imkan sağlıyor.

El maharetlerini ve yaratıcılık alanını geliştirmek isteyen bayanların her biri, yaptığı çalışmalarla kendi özgün stilini ortaya koydu. Efes Selçuk Belediyesi’nin açtığı kurslara katılan bayanlar, ahşap yüzeylere renkli dokunuşlar ekleyerek eşsiz eserler ortaya çıkarıyorlar. Kursiyerler, birebir vakitte yıpranmış ya da değişim gerektiren mobilyalarına da geri dönüşüm fikirleri ile yine hayat veriyor. Haftada bir gün Ayasuluk Kafede düzenlenen Kurs, bayanlara farklı teknikleri öğretmenin yanı sıra, sanatın itimat aşılayan tesirlerini deneyimleme talihi da sunuyor.

Kadınların yeni hünerler kazanmalarına ve kendi ortalarında güçlü bağlar kurmalarına yardımcı olan kurslara katılan bayanlar, bu imkanları kendilerine sağlayan Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel’e teşekkür ettiler. Ahşap boyama kursu sayesinde yalnızca sanatsal yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp birebir vakitte toplumsal bir ortamda bir ortaya gelerek yeni dostluklar kurmanın keyfini çıkardıklarını söz eden kursiyerler, bu sayede yaptıkları çalışmaları da satışa sunarak konut iktisadına katkı sağladıklarını kaydettiler.

Efes Selçuk Belediyesi, bayanları bir ortaya getiren ve sanatın birleştirici gücünü gösteren bu çeşit etkinliklerle, kentteki kültürel çeşitliliği desteklemeye devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.