Glukozamin Evcil Dostların eklem sıhhatine mucizevi yararlar sağlıyor

23.01.2024
29

Günlük aktiviteleri sıhhatle yerine getirme noktasında büyük değer taşıyan kas ve eklem sıhhati, evcil hayvanların hareket kalitesini büyük ölçüde etkiliyor.

Günlük aktiviteleri sıhhatle yerine getirme noktasında büyük değer taşıyan kas ve eklem sıhhati, evcil hayvanların hareket kalitesini büyük ölçüde etkiliyor. Kedi ve köpekler ömrü boyunca güçlü eklemlere muhtaçlık duyacağından bu alanın sistemli antrenman ve yanlışsız beslenmeyle korunması değer taşıyor. Tüm bu tedbirlere ek olarak glukozamin katkılı besin destekleri kullanmak, evcil dostların kıkırdak ve eklem gelişimini ülkü hale getiriyor. Doku, kemik ve kas hassaslığını artırarak iskelet sistemini güçlendiren glukozamin, kedi ve köpeklerin eklem sıhhatine mucizevi yararlarda bulunuyor. Evcil dostların ömür kalitesini artırmak için özel olarak formüle edilmiş besin destekleri sunan Bonafel Kurucusu Uğur Peker, insan sıhhatinde da kullanılan glukozamin bileşeninin eklem gelişimini destekleme noktasında tesirli bir rehber olduğunu vurguluyor. 

 Kas ve eklem sıhhati, tıpkı insanlarda olduğu üzere evcil hayvanların da hayat kalitesini kıymetli ölçüde etkiliyor. Kedi ve köpekler zıplama,koşma üzere aksiyonlarla bedensel ve ruh sıhhatini koruduğundan ömrü boyunca eklem yapısının korunması kıymet taşıyor. Bu noktada her evcil hayvan ebeveyninin başvurduğu idman ve gerçek beslenme üzere usuller kedi ve köpeklerin kan deveranının artmasına yardımcı olurken ülkü güç düzeyi denetimini sağlamaya imkan tanıyor. Bu tedbirlerin yanı sıra glukozamin katkılı besin desteği kullanmak, kedi ve köpeklerin eklem sıhhatini idealize ediyor. Eklemler için bir tedaviden fazla gözetici misyonu gören glukozamin, kıkırdak oluşumuna ve tamiratına yardımcı olarak evcil hayvanların hayat uzunluğu daha rahat hareket etmesine imkan sağlıyor. Evcil dostların ömür kalitesini artırmak için özel olarak formüle edilmiş besin destekleri sunan Bonafel Kurucusu Uğur Peker, insan sıhhatinde da tesirli olan glukozaminin eklem gelişimini destekleme noktasında tesirli bir rehber olduğunun altını çiziyor. 

 “Eklem Kelam Konusu Olduğunda Akla Birinci Glukozamin Geliyor”

Evcil dostların eklem ve kas sıhhatini güçlendirmek, onların ruhsal sıhhatinin desteklenmesinin yanı sıra fizikî olarak tatmin olmasına imkan tanıyor. Bu sebeple hareket performansı ve güç düzeyi üzere değerli sıhhat süreçlerini etkileyen eklem sıhhatinin, insanlarda da eşsiz yararları bulunan glukozamin desteğiyle güçlendirilmesi gerekiyor. Glukozaminle desteklenen eklemlerin rahat ve özgür hareket etmenin kapısını açtığını söyleyen Peker, “Evcil dostların antrenman ve beslenme sürecine besin desteklerini dahil etmek onların eklem sıhhatinde ülkü ve istikrarlı bir müdafaa elde etmenin en sağlıklı yollarından biri. Bilhassa eklem kelam konusu olduğunda akla birinci gelen bileşen olan glukozamin, kıkırdak oluşumu ve kemik tamirine yardımcı olurken evcil dostlara koşmaları, oynamaları ve hayattan keyif almaları için uzun vadeli yararlar sunuyor.” açıklamalarında bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.