Türk Telekom’la AKM’de Yarıyıl Bir Öbür

Türk Telekom, kültür ve sanatın kalbi Atatürk Kültür Merkezi’nde hayatın her alanına dokunan çalışmalar gerçekleştiriyor.

23.01.2024
20
Türk Telekom’la AKM’de Yarıyıl Bir Öbür

Türk Telekom, kültür ve sanatın kalbi Atatürk Kültür Merkezi’nde hayatın her alanına dokunan çalışmalar gerçekleştiriyor. Türk Telekom yarıyıl tatili kapsamında düzenlediği programlarla öğrencilere eşsiz bir sanat tecrübesi sunuyor.  Karnelerini alan öğrenciler, birbirinden özel etkinliklerle tatillerine renk katma fırsatı buluyor. Tiyatrodan atölyelere, sinemadan çocuk operasına dopdolu bir program çocukları bekliyor. 

Türk Telekom’un teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür-sanatla harmanladığı ve ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yarıyıl tatili boyunca birbirinden eğlenceli ve özel aktiviteler yer alıyor. AKM’de yer alan, Türk Telekom Opera Salonu, çok maksatlı salon, tiyatro salonu ve sinema salonu çocuklara özel etkinlikler için konut sahipliği yapıyor. 4-12 yaş ortası tüm çocukların ücretsiz katılabileceği atölyelerin de yer aldığı “Türk Telekom’la AKM’de Yarıyıl Bir Başka” aktiflikleri ile dopdolu bir tatil programı başlıyor. 

 

LEGO- Bricks 4 Kidz Robotik – Kodlama içerikli STEM Atölyesi ve Toyi Çocuk Atölyesi AKM’de

Türk Telekom’un AKM’de düzenlediği Bricks 4 Kidz ile Robotik LEGO atölyesi aktifliği, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir tecrübe sunacak. AKM Türk Telekom Opera Salonu 3. Kat Fuaye’sinde 25 Ocak Perşembe günü kapılarını aralayacak olan Bricks 4 Kidz Robotik LEGO atölyesi, 29,31 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde 10:00-17:00 saatleri ortasında 5 farklı seansta düzenlenecek. Atölyeye 6 ve 12 yaş ortasındaki çocuklar katılabilecek. 

Çocukların bir diğer keyifli vakit geçirebilecekleri Toyi Oyun Atölyesi ile çocuklar, geri dönüşebilen materyalleri eşsiz oyuncaklara dönüştürerek yaratıcılıklarını sergileyebilecekler. TOYİ ile oyun atölyesi; Türk Telekom Opera Salonu 3. Kat Fuaye’sinde 23-24-27-30 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde 11:00 ve15:00 ortası çeşitli saatlerde olmak üzere iki seans olarak düzenlenecek.

 

Yarıyıl tatilinde sinema ve tiyatro şöleni

Kültür ve sanatın kalbi AKM’de çocuklar yarıyıl tatilini sinema ve tiyatro ile geçiriyor. 27 Ocak Cumartesi Bremen Mızıkacıları Mutfakta, 3 Şubat Cumartesi WOLFIE Mükemmeller Operası’nda, 4 Şubat Pazar günü ise Önce Vakit İçinde üzere sevilen oyunlar AKM Tiyatro Salonu’nda ve Çok Hedefli Salon’da sahne alırken Rafadan Tayfa: Hayrimatör sineması Yeşilçam Sineması’nda 3-4 Şubat tarihlerinde izlenebilecek.

Ziyaretçiler, Türk Telekom’un çocuklar için hazırladığı AKM yarıyıl programıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve aktiflik takvimine akmistanbul.gov.tr/tr/etkinlikler   web sitesinden ulaşabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.