Büyük merakla beklenen sinema 9 Şubat’ta sinemalarda vizyona girecek

YORGOS LANTHIMOS’UN ÖDÜLLÜ SON SİNEMASI ‘ZAVALLILAR’, 11 KISIMDA OSCAR’A ADAY GÖSTERİLDİ

24.01.2024
27
Büyük merakla beklenen sinema 9 Şubat’ta sinemalarda vizyona girecek

YORGOS LANTHIMOS’UN ÖDÜLLÜ SON SİNEMASI ‘ZAVALLILAR’, 11 KOLDA OSCAR’A ADAY GÖSTERİLDİ

80’inci Venedik Sinema Festivali’nde dünya prömiyerini yapan ve şenlikten Altın Aslan ödülüyle ayrılan, güldürü yahut müzikal kategorisinde Altın Küre’den ‘En Yeterli Film’ mükafatını kazanan, Emma Stone’a da ‘En Güzel Bayan Oyuncu’ mükafatını kazandıran ‘Zavallılar’, 11 kısımda Oscar’a aday gösterildi. ‘En Yeterli Film’, ‘En Düzgün Yönetmen’, ‘En Yeterli Bayan Oyuncu’ ve ‘En Güzel Yardımcı Erkek Oyuncu’ üzere büyük kategorilerde yarışacak sinema, 9 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşacak. 

Son sinemasından tam 5 sene sonra sinemalara geri dönen Yorgos Lanthimos’un yeni filmi ‘Zavallılar’, ödül döneminde kendinden konuşturmaya devam ediyor. Critics Choice ve Altın Küre üzere ödül merasimlerinden mükafatla ayrılan ve 9 Şubat’ta vizyona girecek olan sinema, 10 Mart’ta gerçekleşecek Oscar Ödül Töreni’nde tam 11 dalda ödüle aday gösterildi. 

Dünya prömiyerini 80’inci Venedik Sinema Festivali’nde gerçekleştiren ve Altın Aslan Ödülü’yle şenlikten ayrılan sinema, ‘En Uygun Film’, ‘En Düzgün Yönetmen’, ‘En Güzel Bayan Oyuncu’, ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’, ‘En Düzgün Uyarlama Senaryo’, ‘En Uygun Sinematografi’, ‘En Yeterli Yapım Tasarımı’, ‘En Uygun Kurgu’, ‘En Uygun Kostüm Tasarımı’, ‘En Güzel Makyaj ve Saç Tasarımı’ ve ‘En Güzel Özgün Müzik’ kategorilerinde rakipleriyle yarışacak. 

Alasdair Gray’in birebir isimli romanından uyarlanan ve Lanthimos’un eleştirmenlerce en uygun sineması olarak lanse edilen ‘Zavallılar’, başarılı bilim insanı Dr. Godwin Baxter tarafından öldükten sonra hayata döndürülen Bella Baxter’ın fantastik dönüşümünü anlatıyor. 

Modern ve özgün bir Frankenstein öyküsü olarak betimlenen sinemanın başrollerini Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe ve Ramy Youssef paylaşıyor. 

Disney Studios Hakkında: 

Tam 100 yıldır The Walt Disney Studios, The Walt Disney Company’nin temel yapı taşlarından biri olarak, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu EMEA bölgesine Disney, The Walt Disney Animation Studios, Pixar Animation Studios, Lucasfilm, Marvel Studios, 20th Century Studios ve Searchlight Pictures imzalı kaliteli sinemalar sunmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.