Narlıdere’de klasik Türk müziği gecesi

Narlıdere Kent Kurulu Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun Narlıdere Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlediği ‘Dünden Bugüne’ konseri, sanatseverlerden büyük alkış aldı.  

24.01.2024
19
Narlıdere’de klasik Türk müziği gecesi

Narlıdere Kent Kurulu Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun Narlıdere Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlediği ‘Dünden Bugüne’ konseri, sanatseverlerden büyük alkış aldı.  

Narlıdere Kent Kurulu Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun Narlıdere Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlediği ‘Dünden Bugüne’ konseri sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı. Tamamı amatör ses ve saz sanatkarlarından oluşan koro, Şef Ahmet Yarlıgaş idaresinde Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiği konserde Hicaz ve Hüzzam makamındaki yapıtları sanatseverlerle buluşturdu. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Lideri Mesut Sakin, Narlıdere Kent Kurulu Lideri Hüseyin Şimşek’in de izlediği konserde, geçtiğimiz Temmuz ayında hayatını kaybeden hukukçu, tarihçi, muharrir ve araştırmacı Prof. Dr. Bilge Umar da unutulmadı. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere’nin kültür-sanat hayatındaki yerine dikkat çekerek, “Geçtiğimiz günlerde Narlıdere Huzurevi’nde değerli büyüklerimizi dinlemiştik. İlçemizde çok hoş sanat korolarımız var, çok düzgün müzik icrası var. Narlıdereliler bu bahiste çok şanslı. Sanat insanları birbirine bağlayan en kısa yoldur. Toplum sanatla yücelir” dedi.

KOROMUZU TEBRİK EDİYORUZ

Konser nedeniyle Şef Ahmet Yarlıgaş ve koro takımına teşekkür eden Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, “Gururla söyleyebiliriz ki Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’miz kültürel aktiflerin merkezi haline geldi. Bunu büyüterek ve geliştirerek daha uygun yerlere getireceğiz. Kent Kurulumuz ile de her vakit çok uygun alakalar içindeyiz. Kendilerine de çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum. Ülkemize, Cumhuriyetimize hizmet etmiş büyüklerimizi sanat sahnesinde görmek bizlere büyük keyif veriyor. Hayat verdikleri yapıtlarla öz kültürümüzü bizlere aktaran ve sanatın gücüyle toplumsal hayata daha faal katılan koro üyelerimizi gönülden tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Narlıdere Kent Kurulu Lideri Hüseyin Şimşek ise korolarının Ayna Kültür ve Sanat Derneği’nin Kurucu Lideri Yasemin Yarlıgaş’ın takviyeleriyle kurulduğunu hatırlatarak, “Birçok ilçede konser veren koromuza emek veren herkese teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.