“Belediye işçisine sarsıntı çadırı konseyimi eğitimi”

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü çalışanına Türkiye Kızılay Derneği Kırklareli Afet Müdahale Merkezi Müdürlüğü vazifelileri tarafından mümkün bir sarsıntıda kurulmasına gereksinim duyulacak sarsıntı çadırının suramı eğitimi İtfaiye Müdürlüğü’nde verildi. Bugün başlayan eğitimler 26 Ocak tarihine kadar sürecek.

25.01.2024
16
“Belediye işçisine sarsıntı çadırı konseyimi eğitimi”

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü işçisine Türkiye Kızılay Derneği Kırklareli Afet Müdahale Merkezi Müdürlüğü vazifelileri tarafından mümkün bir sarsıntıda kurulmasına muhtaçlık duyulacak zelzele çadırının heyetimi eğitimi İtfaiye Müdürlüğü’nde verildi. Bugün başlayan eğitimler 26 Ocak tarihine kadar sürecek.

2024 yılını Afet ve Uyum Yılı ilan ederek muhtemel afetlere karşı bir yandan farkındalık çalışmaları üzerinde faaliyetlerini sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, öteki yandan da afete karşı hazırlıklarına orta vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde Türkiye Kızılay Derneği Kırklareli Afet Müdahale Merkezi Müdürlüğü tarafından İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüğü işçisine sarsıntı çadırı konseyimi eğitimi verildi. Muhtemel bir zelzelede gereksinim duyulması durumunda içerisinde 5 kişilik bir ailenin yaşayabileceği 16 metrekarelik çadırın heyetimi işçiye uygulamalı olarak gösterildi. Muhtemel bir afette çadır kurulumunda yer alacak İtfaiye, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Paklık İşleri Müdürlüğü çalışanına verilecek eğitimler 26 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.