Sanat ve cümbüş atölyeleri İzmit’te başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatilinde çocuklar için düzenlediği sanat ve cümbüş atölyeleri İzmit’te başladı

27.01.2024
21
Sanat ve cümbüş atölyeleri İzmit’te başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatilinde ilköğretim çocukları için düzenlediği sanat ve cümbüş atölyeleri İzmit’te başladı. Kocaelili çocuklar, Gebze’den sonra İzmit’te açılan sanat ve cümbüş atölyelerine akın etti. Düzenlenen etkinliklerde minikler birbirinden öğretici fiyatsız atölyeler, çocuk tiyatroları, sinemalar ve konserlerle yarıyılın keyfini çıkarıyor.

 

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU

Sanat ve cümbüş atölyeleri Gebze’de Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nden sonra İzmit Kocaeli Kongre Merkezi’nde de başladı. 6 ila 13 yaş ortasındaki ilköğretim öğrencileri aileleriyle birlikte aktifliklerin gerçekleştiği alana geldi. Kendileri için hazırlanan atölyelerde aktivitelere katılan çocukların memnunluğu görülmeye bedeldi.

 

BİRBİRİNDEN EĞLECELİ AKTİVİTELER

Tatili hak eden öğrenciler Kongre Merkezi fuayesine birbirinden eğitici ve eğlenceli atölyeler kuruldu. İlgi alanlarına nazaran atölyelere katılan öğrenciler Sanal Gerçeklik Atölyesi, Origami Atölyesi, Maket At İmali, Makrome Üretimi, Takı Tasarımı Atölyesi, Tohum Ekimi Atölyesi, Ebru Atölyesi, Bilgi Evleri-Hama Boncuk Atölyesi, 3d Kalem Tasarım Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Kruvasan Atölyesi, Dijital Oyunlar Atölyesi, Dijital Penaltı Atölyesi, Refleks Atölyesi, Fotoğraf Çekim Atölyesi, Pedal İle Otomobil Yarışı, Çömlek İmal Atölyesi Ve Buz Pisti ile gönüllerince eğlendi.

 

KRUVASAN YAPTILAR

Günün en eğlenceli aktivitelerinden birini ise Antikkapı yaptı. Burada pişmiş olarak verilen kruvasanların içini ve üstünü süsleyen çocuklar, hazırladıkları kruvasanları keyifle yedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.