uc uc ve arkadaşların çöpsüz dünya hayali sahnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, İstek Yurtseven’in yazdığı, Nihat Alpteki’nin yönettiği “Çöpsüz Dünya” isimli çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor.  Oyun, 28 Ocak 2024 Pazar günü 12.00’de Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde birinci sefer sahneleniyor.

27.01.2024
26
uc uc ve arkadaşların çöpsüz dünya hayali sahnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Arzu Yurtseven’in yazdığı, Nihat Alpteki’nin yönettiği “Çöpsüz Dünya” isimli çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor.  Oyun, 28 Ocak 2024 Pazar günü 12.00’de Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde birinci sefer sahneleniyor.

İklim değişikliği ve hava kirliliğinden ötürü bulutların renginin, rüzgârın tarafının değiştiği günlerden bir gün;  umutlu, keyifli ve şuurlu bir uçurtma olan Uç Uç, kuyruğu koptuğu için bir çöplüğe düşer. Çöplükte, bez bir bebek olan Püsküllü ve atılmış bir koli olan Koli Koli ile tanışır. Çöplüğün denetimini elinde tutan Çöpten Kral ve yardımcısı Sinek ile konseyi nizamlarını değiştirmeye çalışan Uç Uç ortasında bir çaba başlar.

“Çöpsüz Dünya” oyunu sempatik karakterler aracılığıyla tüketim kültürünün bilinçsizce yaygınlaştığı günümüzde “geri dönüşüm, tamir, sıfır atık ve renklerle ayrılmış atık kutuları’’ üzere mevzuları ele alarak atıklardan arındırılmış bir dünya nasıl mümkün olabilir sorusuna karşılıklar arıyor.

Dramaturgisini Ergün Özdemir’in, müziğini ve efekt dizaynını Emrah Can Yaylı’nın,

koreografisini Doğan Şirin’in, dekor dizaynını Zuhal Soy’un, kostüm dizaynını Eylül Gürcan’ın, ışık dizaynını Murat Özdemir’in, görüntü dizaynını Enes Altuğ Avşar’ın  yaptığı, fotoğraflarını Sadi Ayan’ın çektiği oyunda Eylül Soğukçay, Pınar Demiral, Engin Akpınar, Samet Silme, Mehmet Soner Dinç rol alıyor.

Oyun, 29 Ocak, 4 Şubat, 11 Şubat 2024 tarihlerinde Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.