Narlıdere Belediye Tiyatrosu, iki perdelik durum güldürüsü Tom, Dick ve Harry isimli oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturdu

Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20.yıl prömiyerini çocuk evlat edinmek için yasal onay almaya çalışan bir çiftin başına gelen şanssız olaylar serisinin anlatıldığı Tom, Dick ve Harry oyunuyla yaptı.

29.01.2024
12
Narlıdere Belediye Tiyatrosu, iki perdelik durum güldürüsü Tom, Dick ve Harry isimli oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturdu

Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20.yıl prömiyerini çocuk evlat edinmek için yasal onay almaya çalışan bir çiftin başına gelen şanssız olaylar serisinin anlatıldığı Tom, Dick ve Harry oyunuyla yaptı. Narlıdere Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Direktörü Aysel Güzel’in direktörlüğünü üstlendiği, Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşan oyunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları Koordinatörü Vedat Murat Hoş de konuk oyuncu olarak sahne aldı. Ritmin bir an olsun bile düşmediği, izleyenlerin 2 saat boyunca keyifle vakit geçirdiği iki perdelik oyun, tiyatroseverlerden büyük alkış aldı.

Narlıdere Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Direktörü Aysel Hoş, 20 yıldır ilçede tiyatro yaptıklarını belirterek, “Biz bir hayal kurmuştuk ve bu hayalimizi gerçekleştirdik. Tiyatro kurslarıyla halkımızı sanatla buluşturduk. Liderimizin da büyük takviyeleri var. Bu türlü bir binayı, bu türlü ekonomik kaidelerde açık tutabilmek çok büyük bir emek istiyor. Sevgili Belediye Liderimiz Ali Engin’e ve tiyatromuz emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları Koordinatörü Vedat Murat Hoş de Türkiye’de birinci defa bir belediye bünyesinde köy tiyatroları ünitesi kurulduğunu söz ederek, “Burada İzmir’in çeşitli noktalarında kurulan köy tiyatrolarından gelen arkadaşlarımız da var. Bugün burada bizlerle olanlara ve dayanaklarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” tabirlerini kullandı.

OYUNUN KONUSU

Tom ve Linda’nın evlilik hayatlarındaki tek eksikleri çocuklarının olmayışıdır. Çocuk sahibi olabilmeleri evlat edinme ajansından meskenlerine gelen bir müdürenin kararına bağlıdır. Ancak hesap edemedikleri bireyler vardır; Tom’un kardeşleri Dick ve Harry… Bir yandan Harry meskenin bedelini düşürmeye çalışırken, başka yandan ise Dick konutu kaçak göçmenlerle doldurur. Olaylar polisin ve mafyanın da devreye girmesiyle güzelce karışır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.