Moto kuryeleri eğitim ve iş fırsatı

Halk Eğitim Müdürlükleri, moto kuryeliği meslek edinmek isteyenler için Migros Aile Kulüplerinde Ulusal Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programları başlattı.

31.01.2024
27
Moto kuryeleri eğitim ve iş fırsatı

Halk Eğitim Müdürlükleri, moto kuryeliği meslek edinmek isteyenler için Migros Aile Kulüplerinde Ulusal Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programları başlattı. Eğitimleri tamamlayan uygun adaylar, Paket Taxi’de çalışma fırsatı yakalayacak. Motor ehliyeti bulunanların fiyatsız olarak katılabileceği dört haftalık eğitimlerin birincisi Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya vilayetlerindeki Migros Aile Kulüplerinde düzenlenecek. 

Halk Eğitim Müdürlükleri, moto kuryeliği meslek edinmek isteyenler için Migros Aile Kulüplerinde Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programları başlattı. Eğitimlerde, moto kurye olmak isteyenlere yönelik; inançlı sürüş, trafik kuralları üzere teknik hususların yanı sıra imaj ve müşteri memnuniyeti üzere hizmet kalitesinin yükseltilmesine yönelik bilgiler verilecek. Uygun adaylar, Paket Taxi’de çalışma fırsatı yakalayacak.

Son yıllarda e-ticaretin artmasıyla birlikte talep gören iş kolları ortasına giren moto kuryelik’e yönelik meslek eğitimler; gençlerin mesleksel maharetlerini geliştirmelerine ve istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasına, dalın hizmet kalitesinin yükseltilmesine dayanak olacak. Proje ile birlikte dalın süregelen sıkıntıları ortasında yer alan inançlı sürüş ve trafik kurallarına dair bilgi yetersizliğinden kaynaklı kazaların azaltılması, iş tecrübesi ve mesleksel bilgi eksiliğinden doğan müşteri şikayetlerinin azaltılması ve dala yetişmiş eleman yetiştirilmesine yönelik değerli bir açığı dolduracak. 

İlk etap Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya’yı kapsıyor

Migros Aile Kulüplerinde, birinci etapta Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya vilayetlerinde verilecek olan eğitimler, Şubat ayında başlayacak ve dört hafta sürecek. İlgili vilayetlerdeki Migros Aile Kulüpleri, eğitimler için kayıt almaya başlandı. Eğitimlerde; inançlı araç kullanımı, trafik güvenliği, trafik kuralları, trafik adabı, etik kıymetler, şoförün iş sıhhati ve güvenliği, araç bakımı ve denetimi, ulaşımda güç verimliliği, şahsî imaj idaresi ve müşteri memnuniyetini arttırma ve günlük satış programı hazırlama mevzularında bilgiler paylaşılacak. Eğitim programına, motor ehliyeti bulunan üyeler fiyatsız olarak müracaat yapabilecek. Kursu bitirenler, Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı meslek sertifikası almaya hak kazanacak. 

Projenin ilerleyen etaplarında moto kurye eğitimlerinin; İstanbul, Mersin, Balıkesir, Yalova, Edirne, Derince, Denizli, Aydın, Manisa, Ankara, Ordu, Isparta, Antalya, Antep, Mardin, Kayseri, Bursa İnegöl ve Çanakkale vilayetlerindeki Migros Aile Kulüplerinde verilmesi hedefleniyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.